Kavos rūšis: kaip išsirinkti?

RoastersMinistry kavos rušys

Kavos rūšis: kaip išsirinkti?

 

Savo parduotuvėje siūlome išbandyti 5 skirtingas aukščiausios kokybės kavos rūšis.  Todėl norėdami jums atrasti kavos pasaulį, pasakojame apie pagrindines šių kavų savybes ir išskirtinumą tam, kad galėtumėte pasirinkti savo mėgstamiausią ir pradėti lavinti pojūčius jau dabar!

 

Brazil yellow bourbon

Tai mūsų vienareikšmiškai, kava  – žvaigždė. Ją daugelis pamėgo dėl jos švelnaus, lengvo, sviestinio skonio ir natūralaus saldumo. Jaučiami lengvi vaisių ir karamelės poskoniai, kuriuos papildo kakavos viršutinės natos. Ši kava burnoje išsprogdina nepakartojamą švelnumo, saldumo, ir begalybės spalvų ir skonių bombą. Itin puikiai subalansuotas skonis, nepaliekantis nemalonių pojūčių. Ji dėl savo kokybės kavos gurmanų yra vertinama visame pasaulyje.

 

Uganda Robusta

Kieta Ugandos kavos pupelė skrunda labai gražiai, tolygiai, išlaikydama stabilų skonį. Robusta kava yra žinoma dėl savo intensyvaus, ir gilaus skonio. Robusta kava, turi 60 % mažiau cukraus ir riebalų nei arabikos kava, Dažniausiai galima atpažinti šokolado ir riešutų poskonius. Išskirtinės savybės, malonus glotnumo pojūtis, gaminant espresso lengvai suputoja. Ypatingai rekomenduojama vertinantiems skrudinimo poskonį. Tačiau rekomenduojam išbandyti ir tiems, kurie nebuvo iki šiol intensyvesnio skonio kavos gerbėjai, nes aukščiausios kokybės šviežiai skrudintos ir maltos pupelės, turi kur kas subtilesnį ir malonesnį skonį, nei įprastos kavos pupelės prekybos centruose.

 

Ethiopia Djimmah

Šios kavos išskirtinumas tas, kad ši kava yra skaitoma viena artimiausių originaliai, pačiai pirmajai, kavos rūšiai pasaulyje ir yra išlaikiusi autentiškiausią jos skonį. Ši kava išsiskiria, palyginti, nedideliu kofeino kiekiu. Pavyzdžiui: Etiopijos kavoje yra 1,13% kofeino, Tanzanijos – 1,42% kofeino, Arabica 1,5 % kofeino, o Robusta pupelėse – 2,4% kofeino.  Ši kava yra plačiai žinoma ir nesupainiojama dėl savo ryškių vaisių skonių ir gėlių aromato. Įpaprastai pasižymi didesniu rūgštingumu, lengvu ir vidutiniu tvirtumu ir išraiškingomis, sudėtingomis skonio natomis, kurios kiekvieno burnoje žaidžia skirtingus šokius. Išbandykite išraiškingesnį skonį, daugiasluoksnius susimaišiusius skonius ir aromatus. Tai tikras meno kūrinys privalomas kiekvienam kavos gurmanui

Brazil Santos

Išskirtinis bruožas – tai pupelių apdorojimas. Šios pupelės yra surenkamos rankiniu būdu ir sausai apdorojamos, tai reiškia, kad pupelės džiovinamos natūraliu būdui, tol kol jos dar yra uogoje, tai leidžia kavos pupelei perimti ryškesnį vaisių aromatą ir poskonį. Šiai kavai būdingas sodrus skonis, vaisiniai saldumo, rūgštumo poskoniai, ir minkštas kremiškas glotnumas. Šios pupelės yra dažnai naudojamos espresso kavos mišiniuose arba mėgstamos vartoti su pienu, late ar capuccino kavos pavidalu. Ši kava ne veltui yra pelniusi pasaulinį vardą ir pripažinimą, o Braziliją iškėlusi į didžiausius ir žymiausius kavos tiekėjus.

Kava Be kofeino

Išskirtinumas, kad šioje kavoje kofeinas panaikintas natūraliu būdu, todėl neturi įprastai be kofeino kavai būdingų keistų cheminių prieskonių. Nors kofeinas yra laikomas gera savybe (suteikianti žvalumo, budrumo, jėgų) tačiau yra ir neigiama jo pusė, pasireiškianti kai kuriems silpnesniems ar pernelyg daug jo suvartojantiems žmonėms –  tai nerimas, nervinė įtampa, dirglumas skrandžio jautrumas, priklausomybė, miego sutrikimai ir kitos panašios bėdos. Todėl jei jums patinka kavos skonis ir nenorite skaičiuoti išgertų kavos puodelių, rekomenduojame pamėginti bent dalį dienos kavos pakeisti kava be kofeino. Nors po šio kavos puodelio nepajusite  energijos antplūdžio,  tačiau jis užlies jūsų gomurį išraiškingų riešutų, šokolado ir baltojo šokolado poskoniais. Puikus sprendimas tiems, kurie skania kava nori mėgautis ir vakaro jaukume.

 

Pasirinkite savo mėgstamiausia arba išbandykite kažką naujo ir netikėto ir nepamirškite, kad tam kad atsiskleistų kavos skoninės savybės būtina pasirinkti norimą skrudinimo ir kavos malimo būdą.