Kuri šviežiai skrudinta kava geriausia?
Dažnai klientai mūsų klausia: ,,O tai kuri čia šviežiai skrudinta kava laikoma geresne?“ . Todėl šiandien norime su jumis pasidalinti ir atsakyti į keletą pagrindinių klausimų: kas yra tas skrudinimas? Ar tikrai kavos spalva reiškia jos stiprumą? Ar tamsi kava turi daugiau kofeino? Apie tai ir dar daugiau pasakojame tam, kad padėtumėte atrasti jūsų mylimiausią.
Pirmiausia pradėkime nuo to, kad tik rūšinė kava yra laikoma aukščiausios kokybės kava. Taip pat kava turi savo vertinimo sistemą, kurioje ne mažiau 80 įvertinimą turinti kava, laikoma aukščiausios kokybės rūšine kava. Todėl, kai kalbame apie kokybę, kalbame apie būtent tokią rūšinę, originalią ir atrinktą kavą.
Kiekviena kavos rūšis turi savo unikalias skonines savybes, o kaip pasirinkti sau labiausiai tinkančią kavos rūšį skaitykite čia. Jei jau pavyko išsirinkti norimą kavos rūšį, toliau reikia suprasti, koks skrudinimas jums būtų pats priimtiniausias. Skirtingas kavos skrudinimas gali sustiprinti unikalų kavos skonį arba atvirkščiai jį prislopinti, gali padovanoti didesnį arba mažesnį kofeino kiekį, todėl svarbiausia sužinoti – ko norite jūs?
Kuo skiriasi kavos skrudinimas?
Kavos skrudinimo skirtumai atsispindi aliejaus, kofeino ir rūgštingumo skirtinguose lygiuose. Lengvesni turi mažiau aliejaus, daugiau kofeino ir didesnį rūgštingumą. Tamsesni yra riebesni, mažiau rūgštaus skonio ir mažesnio kofeino kiekio. Bendrai skrudinimas yra skirstomas į 5 pagrindinius tipus: nuo žemiausio iki aukščiausio skrudinimo lygio po žalių kavos pupelių, yra šie:
- Auksinė kava
- Šviesi
- Lengvai skrudinta
- Vidutiniškai skrudinta
- Stipriai skrudinta
- Auksinė kava
Šis tipas yra pačio lengviausio skrudinimo. Auksinė kava yra skrudinama žemesnėje temperatūroje nei tamsesnių rūšių kava, todėl turi keletą privalumų:
- Subalansuotas skonis be kartumo
- Mažiau rūgštumo, nesukelia rūgštingumo
- Mažiau dažymo savybių
- 5 kartus daugiau kofeino nei kituose kavos skrudinimo tipuose
- Švelnus skonis
- Daugiau antioksidantų
- Laikoma viena iš sveikesnių kavos rūšių
- Šviesi
Šviesus skrudinimas yra dar vienas iš lengvesnių kavos skrudinimo būdų. Ši kava išleidžiama iš skrudintuvo iškart po pirmojo įtrūkimo, todėl ji veikiama skrudinimo proceso karštyje trumpiau nei kitų skrudinimo tipų kavos. Šios skrudinimo išskirtinumas:
- Didesnė kofeino koncentracija, nei kituose trijuose būduose
- Vaisių poskoniai
- Didesnis rūgštingumas
- Gėlių aromatai
- Lengvas skonis
- Šviesi spalva
- Lengvai skrudinta
Daugelis kavos mėgėjų renkasi lengvai skrudintą kavą dėl gana švelnaus skonio ir vidutinio kofeino kiekio. Nors skrudinami šiek tiek ilgiau nei šviesiame tipe, jie vis dar turi daug rūgšties ir labai mažai riebumo. Šviesus skrudinimas kaitinamas mažiau nei vidutinė arba tamsi kava. Išskirtinumas:
- Šiek tiek saldesnė už šviesią kavą
- Labai geras kvapo, skonio ir rūgštingumo balansas
- Mažiau riebumo nei tamsaus skrudinimo kavoje
- Vidutinio tamsumo
- Vidutiniškai skrudinta kava
Šis tipas pasiekiamas skrudinant ilgiau, tačiau labai atsargiai vengiant kavos sudeginimo. Nuo šio tipo skrudinimo ant kavos pupelių atsiranda akivaizdžiai matomi pokyčiai, tai tamsumas ir aliejiškumas. Šios kavos išskirtinumas:
- Tamsi spalva
- Sodresnis ir išraiškingesnis skonis
- Švelniai juntamas skrudinimo poskonis
- Atsirandantis švelnus aliejaus pojūtis
- Stipriai skrudinta kava
Tai yra ilgiausiai skrudinama kava, spalva gali varijuoti nuo tamsios iki labai tamsios ir tirštos. Kai kuriais atvejais gali būti net deginta kava (mėgstama dažnai Italijoje). Šios kavos išskirtinumas:
- Pupelės paviršius smarkiai aliejuotos ir tamsios
- Labai tamsi ir sodri kavos spalva
- Daugiau kartumo ir dūmo poskonio
- Turi mažiausiai rūgšties ir kofeino
- Turi daugiausiai riebumo ir tirštumo
Ką būtina žinoti apie šviežiai skrudintą kavą?
Galiojimo laikas
Šviežiai skrudinta kava laikoma ne anksčiau nei prieš 4 -6 savaites skrudinta kava. Vėliau kava nesugenda, tačiau praranda dalį savo išskirtinių skoninių savybių, todėl visuomet atkreipkite dėmesį arba papildomai paklauskite apie skrudinimo datą.
Laikymas
Didžiausi kavos priešai – karštis, deguonis, drėgmė ir šviesa. Kavą būtina laikyti sandariam, sausame, nepraleidžiančiame šviesos inde. Nelaikykite dienos šviesoje ant spintelės.
Malimas
Jei pavyko išsirinkti patinkančios kavos rūšį ir skrudinimo tipą, nepamirškite, kad neteisingas kavos ruošimas, visa tai gali sugadinti. Todėl sužinokite koks kavos malimo būdas tinkamas jūsų namuose ar darbovietėje ruošiamai kavai čia.
Pabaigai, labai rekomenduojame, ragaukite ir mėgaukitės skirtinga kava, kad atidarytumėte vartus į nepakartojamą kavos pasaulį!