Columbia Supremo

Naujiena

Prekės kodas: CA

Turimas kiekis: Prekė sandėlyje

Kolumbijos Arabica rūšinė kava – tai pasaulyje pripažinta aukščiausios kokybės kava. Pasižymi puikiai subalansuotu, itin švelniu skoniu, todėl mėgstama masinėje gamyboje ir kitų kavų mišiniuose.

  • Subalansuoto skonio
  • Labai švelni
  • Saldaus šokolado, karamelės ir obuolių, uogų poskoniai
  • Citrusinių vaisių ir prieskonių aromatas
  • Rankiniu būdu surinktos ir plovimo būdu apdirbtos
  • Aukščiausios kokybės kavos pupelės
€850 su PVM
Turite klausimų apie šią prekę? Klauskite
Kilmės šalis: Columbia
Gamintojas: Roasters Ministry

Columbia rūšinė kava

Kolumbijos rūšinė kava pelnytai yra užsitarnavusi geriausios kavos pasaulyje vardą ir yra viena dažniausių kavos mišinių sudedamoji dalis. Taip pat Kolumbijos kava užima pirmą vietą visame pasaulyje pagal aukščiausios kokybės kavos tiekimą.

Kuo ji tokia ypatinga?

Manoma, kad kavą į šiaurės Kolumbijos regioną apie XVII a. atgabeno misionieriai, iš kur kava greitai paplito po smulkius ūkius visoje šalyje. Net ir šiai dienai, kai Kolumbijos kava užima nemažą dalį viso pasaulio kavos rinkos, ji ir toliau auginama tik nedideliuose ūkiuose, kur susitelkiama į kokybę, o ne į kiekybę. Kavos pupelių kokybę užtikrina derliaus nuėmimas rankomis, ir apdirbimas šlapiu (plovimo) būdu. Kava auginama net 20 iš 33 Kolumbiją sudarančių regionų.

Skonines kavos savybes nulėmė dėkinga geografinė padėtis – natūraliai derlinga žemė, tobulas kavamedžiui tinkantis klimatas, pakankamas saulės ir kritulių kiekis, bei aukštingumas, užtikrinantis kavos pupelių skonio pilnumą ir brandumą. 

Taip pat kokybę lemia ir kavos pupelių apdorojimas. Skirtingai nei daugelis Afrikos ir Azijos kavos rūšių, kurios yra sausai (natūraliai) apdorotos, dauguma Kolumbijos kavos rūšių yra apdorojamos šlapiai (plautos). Plauta kava yra labiau vertinama nei natūraliai apdorota, nes galima pajusti kavos regionines savybes. Be to, plauta kava yra malonesnio rūgštingumo.

Kolumbijos rūšinė kava pasižymi švelniu ir subalansuotu skoniu, todėl itin mėgstama masinėje gamyboje, nes patenkina visų norus ir tinkama espresso gamybai.

Kokios Kolumbijos Arabicos kavos savybės?

Kadangi kavos augintojai yra plačiai pasiskirstę po kraštą, priklausomai nuo vietovės, Kolumbijos kava gali būti su stipriomis šokolado ir riešutų natomis arba lengvesnėmis vaisių ir gėlių natomis.

Kolumbijos kava turi panašumo su Braziliška kava, tačiau Kolumbijos kavoje juntamas šiek tiek didesnis rūgštingumas, kas kavoje yra laikoma, kokybės ženklu, suteikiančių kavai ryškesnių poskonių ir gaivumo. Čia svarbu nesumaišyti, kad subalansuotas rūgštingumas, yra malonus jausmas, kuris mums pažįstamas mėgaujantis prisirpusiu vaisiu, kitaip nei rūgštumas, kuris gali priminti kieto neprisirpusio obuolio valgymą ir suteikiantis nemalonų pojūtį burnoje.

Šių kavos pupelių paplitimą nulėmė tai, kad daugeliui jos atrodo labai švelnios, todėl net ir gamyboje dažnai maišomos su kitomis rūšimis, kad sušvelninti skonį.

Kadangi Kolumbijoje auginama pagrinde Arabica rūšis, ji yra šiek tiek lengvesnė, švelnesnė ir turi mažiau kofeino nei kitos kavos.

Koks Kolumbijos rūšinės kavos skonis?

Dėl didelės veislių ir auginimo regionų įvairovės Kolumbijoje sunku tiksliai nustatyti, kokį skonį pajusite iš vienos kilmės kolumbietiškos kavos, tačiau galima išskirti keletą pagrindinių požymių. Vienas jų – subalansuoto skonio ir švelnumo pojūčiai burnoje. Daugumoje jų galima pajusti ryškius saldaus šokolado skonius, taip pat šiek tiek vaisių, kurie gali priminti karamelę, obuolius, raudonuosius vaisius ar uogas.

Kolumbijos rūšinės kavos aromatas šiek tiek primena citrusinius vaisius, su užuominomis į prieskonius.

Nors ši kava tinkama skrudinti, bet kuriuo būdu, tačiau skonių puokštei atverti rekomenduojamas lengvas ar vidutinis skrudinimas. Daugiau apie kavos skrudinimo būdus.

Specifikacija
Kilmės šalis Columbija
Augimo Altitudė 800-2350m.
Apdorojimo Būdas Natūralus
Skrudinimas Vidutinis
Kavos rūšis 100% Arabika
Skrudinta Klaipėdoje
Poskonis Saldaus šokolado, karamelės ir obuolių, uogų poskoniai
Rūgštingumas Žemas
Stiprumas Vidutinis
Susijusios prekės
Kavos pupeles gaubusios luobelės ir vėl gali apgaubti jūsų garuojančią kavą, argi ne puiki patirtis❓..
€4000
58
Daugkartiniai Huskee kavos puodeliai skirti kavinėms, naudoti namuose ir kavos mėgėjams mėgstantiems..
€1800
60
Mylite kavą, bet kofeinas jums ne draugas? O gal daktarai reikalauja nustoti vartoti kavą, bet be jo..
Nuo €800
61
Stipresnių, sodresnių, tirštesnių skonių mėgėjams, rekomenduojame išbandyti vieną popu..
Nuo €700
63
Ar žinojai, kad Etiopija yra laikoma tikrąja kavos gimtine? Tad jei tikrai mėgsti kavą, privalai par..
Nuo €800
64
Kofeinas jūsų varomoji jėga? Tai Uganda Robusta kavos pupelė – yra tai ko jums reikia ie&scaro..
Nuo €400
65
Rašyk
Skambink