ĮDOMU

Kaip ir beveik viskas gyvenime, kava taip pat yra apipinta įvairiausių įdomių faktų. Kai kurie yra plačiai žinomi, tačiau yra ir tokių, kurių, tikėtina, nebūsite girdėję.
Pavyzdžiui, ar žinojote, kad:

☕ Tamsiau apskrudintos pupelės turi mažiau kofeino nei šviesiau skrudintos. Ir nors manoma, kad tamsesnė kava yra stipresnė, skrudinimo metu kofeinas pupelėje suardomas. Vadinasi, mažiau skrudinimo išsaugo daugiau kofeino.

☕ Su grietinėle kava ilgiau išlieka karšta. Kava, į kurią buvo įpilta grietinėlės, atvėsta maždaug 20% lėčiau nei juoda kava. Tačiau įpylus pieno, kofeino poveikis susilpnėja. Žmogaus kūnas kavos poveikį pajunta lėčiau, kai į ją įpilta pieno/grietinėlės, nes pastarieji silpnina kavoje esančius stimuliantus.

☕ Kava yra antra labiausiai perkama prekė planetoje. Pasak „Globalių mainųׅ“ organizacijos, pasaulyje kavą augina maždaug 25 milijonai ūkininkų iš daugiau nei 50 šalių. Na, o kas yra prekė numeris vienas? Nafta.

☕ Jus pažadinti gali ir tiesiog kavos kvapas. Grupė mokslininkų pranešė, kad vien tik kavos aromato užuodimas suaktyvina kai kuriuos genus smegenyse ir taip sumažino miego trūkumo efektą. O kai tą kavos puodelį išgeriate, į kraują kofeinas patenka greitai, bemaž per 10 minučių.

☕ Yra dvi skirtingos kavos rūšys: arabika ir robusta. Aukščiausios rūšies kava yra arabika, nes žinoma, kad robusta turi kartaus skonio, todėl ji nėra tokia skani. Tačiau robusta augalas yra atsparesnis ligoms.

☕ Kava buvo uždrausta Mekoje 1511 m., netrukus po pirmojo jos pasirodymo Etiopijoje. Tikėta, kad kava skatina radikalų mąstymą ir dykinėjimą.

☕ Tyrimai parodė, kad pacientai, kurių kraujyje yra didesnis kofeino kiekis, rečiau serga Alzheimerio liga. Jie taip pat nustatė, kad kava turėjo teigiamų rezultatų 2 tipo diabetu sergantiems pacientams ir netgi apsaugojo moteris nuo odos vėžio.

☕ Dažnai atlikus rytinę kardio treniruotę patariama valgyti daug baltymų turinčius pusryčius. Tačiau išgėrus puodelį kavos po treniruotės, raumenų skausmas gali sumažėti 48%.

☕ Tik vanduo yra populiaresnis gėrimas už kavą.

☕ Neklyskite manydami, kad kvapas ir aromatas yra vienas ir tas pats. Kvapu nusakoma sausos kavos ypatybė, o štai aromatas vartotinas šnekant apie šlapią, skysto pavidalo kavą.